Okul Kıyafetlerinde Oluşan Lekeleri Çıkarmanın Yolları

Okul Kıyafetlerinde Oluşan Lekeleri Çıkarmanın Yolları

Kullanmış oluğumuz okul kıyafetlerinde gün içresinde kullanım sırasında çocukların beslenme teneffüsünde özelikle ellerine aldıkları yiyeceklerle koridorlarda gezmesinden veya buna benzer yerlerde yiyecekle dolanmasından dolayı bazı lekeler okul üniformalarında olmuş maktadır bunların temizlenmesi çıkarılması zor olan durumlarla karşı karşıya kalmaktayız bunun yanı sıra ara dönem sırasında yeni okul kıyafetleri bulmak çok zor olduğundan oluşan lekeleri çıkarmak zorunda kalıyoruz okul elbiselerinde oluşan lekeleri çıkara bilmeniz için bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım şimdiden geçmiş olsun dileklerimle anlatmaya başlıyorum.

Kalıcı Lekeler Sakız Reçel vb. yapışkan maddelerin lekeleri ne türlü çıkarılır?

Sakız katı ve kırılgan tek duruma gelene civarı üst kısmına buz koyun. Tek bıçak sayesinde dikkatlice kazıyın. Kalıntıları uyumlu tek çözücü ile silin ve iyice durulayın.

-Reçel lekeleri ne türlü çıkarılır?

Kıyafetleri yıkamadan öncesinde lekeli bölgeye soda dökün ve tek zaman beklettikten sonra yıkayın. Kırmızı meyve lekelerinin ise ilgisiz amonyaklı su ile yıkanması öneri edilir.

-Çikolata lekesi ne türlü çıkarılır?

Kumaştaki çikolata lekesi için; en güzel sokak gliserinle ovup yağ emici 2 kağıt aralarında tek zaman bırakarak yağının iyice emilmesini sağlamaktır. ileri ki zamanlarda normal yıkama işlemi yapılır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,